Історія створення Кремінського ліцею №3

Після визволення Кремінщини в 1943 році відкрилися двері Кремінської початкової школи № 3, яка була побудована на шахті «Кремінна –Східна» та в Кремінському мисливстві. Це були пристосовані будівлі. Завідуючою початковою школою була призначена Сливкіна Клавдія Петрівна. Навчання у школі проводилось українською мовою.

У 1953 році школу перенесли в новобудову по вулиці Донецькій. Колектив школи очолила Драганчук Олександра Єлісеївна. На той час це була перша російська школа відкрита в м.Кремінна. У російськомовній школі була потреба, оскільки на будівництво шахти №1 приїхало багато російських сімей.

У 1959 році в місті збудували СШ № 5, і наша школа стала восьми-річною, а в 1965 році набула статусу середньої . Її місце знаходження – будівля гуртожитку шахти "Східна".

У 1975 році була побудована нова школа, розрахована на 900 учнів. У цьому приміщенні здійснюється навчання учнів і сьогодні.

За роки існування зі школи вийшло багато знаменитих людей: Островерхов Олексій Олексійович, майор міліції, начальник відділу по боротьбі з наркотиками (м.Київ), нагороджений орденом; Драганчук Ірина Юріївна, викладач Донецького Державного університету, доцент, кореспондент журналу «Все»; Назарко Сергій Іванович, викладач Хельсинського університету; Дубовой Олександр Володимирович, директор ДЗ Луганський національний університет імені Тараса Шевченка (навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту), тренер з паурліфтингу; Мірошниченко Олександр Миколайович, керівник дитячого ансамблю «Джаз-Барбі»; Капустін Володимир Григорович, керівник першого в місті шкільного ВІА «Школярик» (на базі Кремінської школи №3).

Кiлькiсть переглядiв: 674