/Files/images/eksperiment/Screenshot_1.png

Освітній проєкт «Глобальна освіта - знаємо права людини»

Цьогоріч Кремінський ліцей №3 Кремінської міської ради Луганської області приєднався до освітнього проєкту «Глобальна освіта - знаємо права людини».

Проєкт реалізує БО «Благодійний фонд «Восток-SOS» разом з MTÜ Mondo (Таллінн, Естонія), у співпраці з Освітнім Домом прав людини — Чернігів (Україна) та за підтримки Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» при підтримці Міністерства закордонних справ Естонії (Estonian Ministry of Foreign Affairs / Välisministeerium).

Навчальна програма проєкту розроблена естонськими та українськими експертами, учителями та тренерами на основі естонського досвіду у навчанні методам Глобальної освіти Mondo і навчального курсу «Школа — територія прав людини» Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Ознайомитися з Концепцією «Глобальна освіта - знаємо права людини» можна за посиланням https://vostok-sos.org/zaproshuyemo-shkoly-luganshhyny-do-uchasti-v-proyekti-globalna-osvita-znayemo-prava-lyudyny/

Етапи проєкту

У процесі реалізації проєкту «Глобальна освіта — знаємо права людини» з жовтня 2021 року по травень 2022 року школи-учасниці зможуть:

1. Взяти участь у тренінгах щодо організації освітнього процесу, орієнтованого на права людини, Глобальну освіту та демократичні засади розвитку особистості.

2. Провести самооцінку свого навчального закладу щодо відповідності організації навчально-виховного процесу стандартам прав людини за методологією, розробленою програмою «Розуміємо права людини».

3. Активно співпрацювати з експертами проєкту стосовно покращення потенціалу розвитку навчального закладу.

4. Організувати освітні заходи на рівні шкільної громади для педагогів, активних батьків, учнівства за участю тренерів проєкту.

5. Долучитися до мережі активних шкіл-учасниць курсу «Школа — територія прав людини» та проєкту «Глобальна освіта — знаємо права людини».

6. Взяти участь у щорічній освітній конференції з провідними діячами освітніх програм «Розуміємо права людини».

Заходи проєкту «Глобальна освіта — знаємо права людини»

Участь у проєкті передбачає залучення закладів освіти до всіх запропонованих заходів курсу «Глобальна освіта — знаємо права людини», а саме:

- участь у дистанційних та очних зустрічах.

- виконання запланованих завдань.

- участь у локальних (у закладах освіти-учасниках проєкту) та виїзних тренінгах.

- безпосередня зацікавленість та участь у всіх заходах проєкту директора ліцею.

Які можливості надає участь у проєкті «Глобальна освіта — знаємо права людини»

Проєкт «Глобальна освіта — знаємо права людини»дає унікальну можливість розпочати активну діяльність щодо створення атмосфери поваги до прав людини у навчальному закладі, а саме:

1. Здійснити шкільну політику відповідно до стандартів прав людини.

2. Удосконалити процедури ухвалення рішень.

3. Побудувати дієве шкільне самоврядування.

4. Фахово викладати спеціальні курси.

5. Впровадити досвід естонських педагогів у процес навчання.

6. Знайти однодумців, стати частиною команди «Школи — території прав людини» та проєкту «Глобальна освіта — знаємо права людини».

Мета участі Кремінського ліцею №3 у проєкті «Глобальна освіта — знаємо права людини»

• Дізнатися більше про права людини, механізми їх виконання в рамках законодавства України.

• Зробити аналіз стану знань учнів, батьків та вчителів стосовно прав людини в освітньому середовищі.

• Отримати нові знання стосовно прав людини та передати їх учням, батькам та вчителям.

• Формувати міцні взаємозв'язки між батьками, громадою, учнями та педагогами, дотримуючись прав людини в рамках законодавства України.

Етапи проєкту, які пройдені командою
Кремінського ліцею №3

І етап

На першому етапі за результатами аналізу реєстраційних анкет та співбесід було відібрано 5 навчальних закладів. Кремінський ліцей №3 пройшов конкурсний відбір.

ІІ етап

З 6 по 9 листопада в Освітньому домі прав людини у Чернігові команда Кремінського ліцею №3 у складі Решетняк Ірини, Лободи Володимира, Віннікової Катерини та Дікарєвої Валерії пройшла освітній курс «Глобальна освіта — знаємо права людини».

Ознайомитися з діяльністю Освітнього дому прав людини в Чернігові можна за посиланням: https://www.facebook.com/ehrhch/

Команда Кремінського ліцею №3 працювала у відповідності до запропонованої програми:

(скан робочої програми)

Презентація стосовно роботи команди Кремінського ліцею №3 у відповідності до програми проєкту: https://docs.google.com/presentation/d/1cGJhvdCdZA1uKsn5yFoAPjLWg3iM5DHe/edit?usp=sharing&ouid=118282058236130529416&rtpof=true&sd=true

Більш детальну інформацію про роботу команди Кремінського ліцею №3 в Освітньому домі прав людини можна переглянути за посиланням https://vostok-sos.org/pyat-shkil-luganshhyny-zibralysya-razom-dlya-uchasti-v-proyekti-globalna-osvita-znayemo-prava-lyudyny/

ІІІ етап

Протягом грудня була проведена самооцінка ліцею, у рамках якої тренери навчального закладу працювали з розширеною групою учнів, батьків та вчителів. За результатами анкетування був підготовлений аналіз стосовно знань, розуміння прав дитини і людини учнями, батьками та вчителями.

ІV етап

Протягом січня – лютого будуть організовані освітні заходи на рівні шкільної громади для педагогів, активних батьків, активного учнівства за участі тренерів проєкту для розширення знань стосовно прав людини.

Для дітей пропонуємо додаткові цікаві джерела в правовому напрямі:

1. «Дитяча Конституція України в коміксах»:

2. Мультфільм «Права дітей» на основі казок:

Корисні посилання для вчителів на правову тематику:

1. Посібник з практичними вправами:

«Права людини та дітей: посібник для вчителів та тренерів»

2. «Посібник з освіти з прав людини за участю молоді»

3. Соціальний ролик «Захист прав людини»

Кiлькiсть переглядiв: 58